چگونه مبل را با کوسن تزیین کنیم و تاثیر آن بر زیبایی دکوراسیون چیست؟

کوسن‌ ها به فضا جان بخشیده، آن را پر انرژي می کنند. با قرار دادن چند کوسن رنگي مي‌توانيد حال و هواي منزل را پرشور و گرم نمایید. کوسن ها در عین تاثیرگذاری بالا در فضا، کم‌ هزينه‌ اند. شما مي توانيد با در نظر گرفتن دکوراسيون منزل، کوسن ‌هایی با رنگ و شکل متفاوت انتخاب کنید. در این مقاله می آموزیم که چگونه مبل را با کوسن تزیین کنیم

دنیای کوسن ها رنگ ها و اشکال مختلف

این که از چه کوسنی برای چیدمان منزل مان استفاده کنیم و چگونه مبل را با کوسن تزیین کنیم به سبک طراحی داخلی منزل بستگی دارد. مثلا چنانچه مدل طراحی فضا و لوازم منزل شما سنتی است استفاده از کوسن‌های گلدوزی یا منجوق دوزی شده با طرح های اسلیمی، می‌تواند برای شما انتخابی ایده آل باشد. ولی اگر سبک طراحی فضای شما مدرن است، استفاده از کوسن‌های فانتزی برای شما بسیار مناسب خواهد بود. بی شک، کوسن مناسب برای فضاهای شیک با مبلمان لوکس نیز، کوسن های زردوزی شده، طلایی، و شال مبل های ارزشمند ابریشمی و پشمی می باشند. در این مقاله قصد داریم اطلاعات مفیدی در خصوص دنیای کوسن ها به شما ارائه کنیم و به پاسخ به این سوال که در سبک های مختلف چیدمان، چگونه مبل را با کوسن تزیین کنیم، برسیم. بی شک پس از خواندن این مقاله شما خواهید توانست بهترین طراحی و رنگ آمیزی را در چیدمان کوسن و مبلمان منزل تان پیاده سازی کنید.

کاربرد رنگ ها در چیدمان کوسن مبل

در ابتدا باید اطلاعات کلی در خصوص رنگ ها اعم از رنگهای مکمل و رنگهای خنثی داشته باشید. همانطور که می دانید رنگ های مکمل شامل : زرد و بنفش، آبی و نارنجی، قرمز و سبز و سیاه و سفید هستند. رنگ های خنثی، رنگ هایی مثل طوسی، خاکستری، دودی و رنگ های دسته کرم، بژ و شیری، نقره ای و پلاتینی هستند. رنگهای گرم خنثی نیز شامل: خانواده ی رنگ قهوه ایی، نارنجی، قرمز و زرد کمرنگ و رنگ های سرد خنثی شامل: خانواده ی خاکستری، سبز کمرنگ و آبی می شوند.

همچنین بخوانید:  چند ترفند نگهداری از مبل چرمی و نکات تمیز کردن آن

تاثیر کوسن بر زیبایی فضا و هارمونی رنگ ها

 

بطور کلی می توان گفت که در طراحی داخلی از لحاظ کاربرد رنگ، رنگ های مکمل جهت انتقال حس پویایی و جریان انرژی و رنگ های خنثی و خاکی جهت انتقال حس آرامش مورد استفاده قرار می گیرند. اما چگونه مبل را با کوسن تزیین کنیم:

  • چنانچه منزل تان با سبکی شلوغ و پر وسیله چیدمان شده، می توانید با انتخاب کوسن هایی با رنگ های خنثی ِگرم یا سرد و حتی تلفیقی از هر دوی آن ها، حس آرامش را به محیط تان بازگردانید. همچنین چنانچه رنگ دیوارها یا مبلمان تان خنثی و بی روح است و فضا را بی روح کرده، با به کار بردن کوسن هایی با رنگ های مکمل و حتی متضاد، شادابی و انرژی را به فضای اطرافتان منتقل کند.
  • برای به تصویر کشیدن فضایی مدرن و زیبا، می توانید رنگ کوسن ها را سایه ایی از یک رنگ مشخص در نظر بگیرید. برای مثال فرض کنید که تابلویی در اطراف مبلمان خود دارید که رنگ غالب در آن، رنگ بنفش است و شما نیز این رنگ دوست دارید. برای تاکید بیشتر بر رنگ بنفش تابلو، شما می توانید چندین کوسن در طیف سایه های رنگ بنفش انتخاب کرده و به مبلمان تان اضافه کنید. این کار باعث می شود که نگاه افراد بیشتر به سمت تابلوی بنفش رنگ شما کشیده شود و جلوه ی آن بیشتر شود.
  • اگر طرفدار انسجام رنگ ها و حفظ هارمونی و طیف رنگی یکسان در دکوراسیون منزل خود هستید، می توانید رنگ کوسن ها را نیز متناسب با رنگ بقیه ی وسایل منزل انتخاب کنید. لزوما نباید رنگ کوسن ها همرنگ مبلمان و لوازم دیگر باشند. کوسن ها می توانند هم خانواده ایی از رنگ غالب در فضا باشند تا انسجام و یکپارچگی رنگی فضا حفظ شود.
  • اگر سبک های متنوع را می پسندید و مایلید فضایی پر نقش بسازید، از کوسن های نقش دار به شکل ترکیبی استفاده کنید. شما می توانید نقش های کوچک و بزرگ را به صورت تلفیقی کنار هم قرار دهید مثلا نقش های بزرگ در دو گوشه ی مبل و کوچکترها و رنگی ها در وسط گذاشته شوند.
همچنین بخوانید:  بررسی راهکارها و تمام نکاتی که هنگام خرید اینترنتی مبل باید رعایت کنید

کوسن های طرح دار و رنگی و مبلمان با رنگ خنثی

 

انتخاب کوسن برای مبل های طرح دار

پاسخ به این سوال که چگونه مبل را با کوسن تزیین کنیم، در خصوص مبلمان طرح دار، کمی متفاوت است. چنانچه مبلمان با پارچه ی طرح دار، گلدار، راه راه و غیره دارید، باید کمی در انتخاب کوسن مناسب بیشتر دقت کنید. طرح پارچه ی مبل و دکوراسیون و رنگ های غالب در محیط اطراف، بر انتخاب شما در خصوص رنگ و طرح کوسن تاثیرگذار خواهد بود.

  • مبلمان با پارچه ی گلدار: اگر پارچه ی مبلمان شما طرحی گل‌دار است، می‌ توانید از دو ایده ی خوب در ست کردن کوسن با مبلمان تان بهره ببرید. اول آن که می ‌توانید کوسن مبل گلدار را با گل مبل و کوسن ساده به صورت ترکیبی استفاده کنید. یعنی مثلا از تعداد شش کوسن که بر روی مبل گلدار قرار دارد، دو کوسن تک رنگ ساده، و چهار کوسن گلدار با طرح خودِ پارچه ی مبل انتخاب شود.

  دومین ایده، انتخاب کوسن‌ های رنگی تماما ساده به صورت ترکیبی و تک رنگ در کنار هم است که این شکل از ترکیب هم در عین سادگی، بسیار زیباست. انتخاب هر کدام از این دو ایده، به سلیقه و رنگ ها و سبک چیدمان محیط اطرافتان بستگی دارد. 

  • مبلمان با پارچه ی راه راه: حال باید بیاموزیم که چگونه مبل را با کوسن تزیین کنیم و ترکیب درست رنگی را حفظ کنیم. مبلمان با طرح راه راه، انتخابی جسورانه و اغلب زیباست. انتخاب کوسن مناسب برای چنین مبلمانی کار ساده و در عین حال هوشمندانه ایی است. جهت انتخاب کوسن شما می توانید به سراغ کوسن های طرح دار (طرح های غیر راه راه) بروید و دقت کنید که در ترکیب رنگ طرح های کوسن، رنگ های مشابه و نزدیک به رنگ راه های مبلمان تان را کار ببرید. توجه داشته باشید که کوسن های رنگی در کنار مبلمان رنگی، حس سنتی به محیط منتقل می کند پس اگر علاقمند به چنین فضایی نیستید از کوسن رنگی در کنار مبل راه راه استفاده نکنید. انتخاب دیگری که دارید استفاده از کوسن های ساده و تک رنگ است که همیشه انتخاب مناسبی برای مبلمان طرح دار هستند. اگر مایلید از شلوغی فضا بکاهید، به سراغ این کوسن ها بروید.
همچنین بخوانید:  درباره صنایع چوبی آنلاین

مبلمان و کوسن های گلدار 

 

در جمع بندی نهایی، وجود کوسن در دکوراسیون، علاوه بر زیبایی، فضای گرم و محیطی راحت ایجاد می کند. ما در انتهای این مطلب و در پاسخ به این پرسش که چگونه مبل را با کوسن تزیین کنیم، به شما پیشنهاد می کنیم با به کار بردن مطالب بالا، با تغییر در کوسن های مبلمان خود، تنوع ایجاد کرده و به زیبایی محیط خود بیفزایید و تاثیر شگرف آن را در چشم نواز شدن هر چه بیشتر فضای منزل یا محل کار خود، با چشم مشاهده کنید.

دیدگاه شما

نوشته‌های تازه
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.