دنیای زیبای میز جلو مبلی و میز عسلی

میز جلو مبلی و میز عسلی نقش زیادی در زیبایی فضای منزل و سرویس مبلمان دارند، پس شایسته است که برای خرید و انتخاب آن ها فرصت و دقت کافی بگذاریم. در این مقاله، راهنمایی هایی در جهت انتخاب مناسب این میزها، به خوانندگان عزیزمان ارائه کرده ایم که امیدواریم مثمر ثمر قرار بگیرند.

چرا میزهای عسلی و جلو مبلی در سرویس مبلمان مهم اند؟

دو جور میز، از متعلقات مبلمان، که به همراه سرویس مبلمان خریداری می شوند، میز جلو مبلی و میز عسلی  هستند. قطعا مبلمان بدون میز جلو مبلی و میز عسلی، ناقص به حساب می آید چرا که کاربرد این دو به عنوان میزهای پذیرایی از اهمیت ویژه ایی بر خوردار است و نبود آن ها امورات ساده ی پذیرایی را نیز به چالش می کشد. میز جلو مبلی و میزهای نقلی عسلی، هم به زیبایی دکوراسیون کمک می کنند و هم پذیرایی از میهمان را برای میزبان سهل تر می گرداند.

در ابتدا شاید به نظر برسد که این میزها آن چنان کاربردی ندارند و مهم نیستند، اما حقیقت آن است که این چنین نیست و اتفاقا این میزهای کار راه انداز، عصای دست میزبان برای مهمانی و همچنین عنصر مهمی در دیزاین محیط خانه و زیباتر نمودن مبلمان هستند. اهمیت میز جلو مبلی و میز عسلی در ترکیب مبلمان به میزانی است که تیم ما دست به نوشتن برده و مقاله ی پیش روی شما، در خصوص کاربرد های میز جلو مبلی و میز عسلی و انواع آن و هر آنچه که پیرامون این دو میز پر کاربرد در طراحی دکوراسیون وجود دارد را جمع آوری کرده است. 

میز جلو مبلی و میز عسلی

 

برای آشنایی بیشتر در خصوص دنیای میزهای مبلمان، با ما همراه شوید.

همچنین بخوانید:  نحوه ی شستشوی مبلمان در منزل؛ نکات و راه حل ها

کاربرد و تعداد میز عسلی 

  • کاربرد: میز عسلی، میزی از متعلقات مبلمان و از اصلی ترین وسایل سرویس مبلمان است. میز عسلی به دلیل اندازه کوچکش جابجایی ساده و آسانی دارد و از انواع میزهای جلو مبلی محسوب می شود. از میزهای عسلی کوچک تر به عنوان زیر پایی هم می توان استفاده نمود. میزهای عسلی کوچکی نیز با روکشی از پارچه های لطیف و ارتفاع کم وجود دارند که این روزها بسیار پرطرفدار شده اند و کاربرد اصلی آن ها زیر پایی است.

اصلی ترین مورد استفاده ی میز عسلی، پذیرایی از مهمان است و با این هدف تولید شده است. به کمک میز عسلی می توان در مهمانی ها، لوازم پذیرایی و ظروف و مواد خوراکی را نزدیک به مهمان قرار داد. 

کاربرد دیگر آن در گذاشتن گلدان و لوازم تزیینی است که می تواند در کنار مبلمان جای گذاری شود و به دیزاین فضا کمک کند. این میز کوچک می تواند محل مناسب برای گذاشتن قاب عکس های کوچک باشد و با پهن کردن یک رومیزی کوچک ساتن یا ترمه روی آن می توان آن را به زیبایی تزیین کرد.

  • تعداد: همانطور که پیشتر به آن اشاره شد، میز جلو مبلی و میز عسلی جزو اجزای کامل کننده ی مبلمان به حساب می آیند. اما چه تعداد میز عسلی در هر ست از مبلمان باید وجود داشته باشد؟ معمولا میزهای عسلی به صورت سه عددی برای ست مبلمان نه نفره و دو عدد برای ست مبلمان هفت نفره وجود دارند، اما همواره اضافه یا کم تر کردن تعداد میزهای عسلی می تواند انتخاب شخصی شما باشد. محل قرار گرفتن اولین میز عسلی در سرویس مبلمان هفت نفره، بین دو تا از مبل های تکی است و دومین میز عسلی نیز کنار کاناپه ی دونفره قرار می گیرد. میز جلو مبلی هم در مقابل کاناپه ی سه نفره جای می گیرد. چنانچه تعداد میزهای عسلی کم به نظر می آید و فضای کافی جهت اضافه کردن میز عسلی به سرویس مبلمان تان را دارید برای ساده تر کردن پذیرایی از مهمانان، آزادانه می توانید به تعداد میزها بیفزایید.
همچنین بخوانید:  آشنایی با چند روش برای تزیین کردن فضای بالای مبل

میزهای مناسب مبلمان کلاسیک

این میزهای کوچک فضای زیادی را اشغال نکرده، و اغلب مدل های آن ها، به آسانی به شکل پله ایی روی هم قرار گرفته و در گوشه ایی جمع می شوند. میزهای عسلی دست و پاگیر و مزاحم نیستند و این موضوع مزیتی است که باعث می شود بتوان آن ها را به راحتی و به تعداد کافی خریداری نمود. بدیهی است چنانچه ابعاد و تعداد مبلمان تان زیاد است به میز عسلی هایی با ابعاد کمی بزرگتر و تعداد بیشتر نیاز دارید.

کاربرد میز جلو مبلی و نحوه ی ست کردن آن

در سرویس تمامی مبلمان ها، یک میز جلو مبلی وجود دارد و همیشه تعداد آن یک عدد است. این میز مثل میز عسلی نمی تواند کاربرد تزیینی داشته باشد و صرفا برای استفاده در پذیرایی از مهمان کاربرد دارد. ابعاد میز جلو مبلی بزرگ تر از میز عسلی است و دلیلش آن است که ظروف بزرگ پذیرایی و پیش دستی ها و کاسه ها، همگی بر روی این میز قرار می گیرند. ارتفاع میز جلو مبلی هر چه بیشتر باشد، میزبان برای پذیرایی راحت تر است چرا که نیاز به خم شدن بیش از اندازه ندارد.

شکل، اندازه، رنگ و جنس میز جلو مبلی و میز عسلی باید متناسب با سرویس مبلمان باشد. برای مثال، نمی توان برای مبلمان با جنس چوب سفید، میز جلو مبلی و میز عسلی فلزی به رنگ تیره انتخاب کرد. و یا مثلا، برای یک سرویس مبلمان مدرن به رنگ خنثی، میز کنده کاری شده و کلاسیک طلایی رنگ مناسب نیست. بنابراین چنانچه قصد دارید میز جلو مبلی و میز عسلی را جدا از سرویس مبلمانتان خریداری کنید، به تناسب و هماهنگی میزها با سرویس مبل تان، توجه داشته باشید برای داشتن یک فضای هماهنگ و بی نقض، بهتر است میز جلو مبلی و میز عسلی را از یک ست خریداری کنید. هر چند که ست نبودن میزها با هم الزامی نیست اما پیشنهاد ما این است که برای شکیل تر شدن سرویس مبلمان تان، به ست بودن آن ها توجه کنید.

همچنین بخوانید:  بررسی راهکارها و تمام نکاتی که هنگام خرید اینترنتی مبل باید رعایت کنید

سبک های مختلف مبلمان و میزهای مناسب شان

سبک های مختلف مبلمان با انواع خاص میز جلو مبلی و میز عسلی مناسب خود هماهنگ می شوند. در واقع جلو مبلی ها و میزهای عسلی باید متناسب با سبک مبلمان منزل، مدرن، کلاسیک و یا سلطنتی برگزیده شوند. برای مثال جلو مبلی مناسب سرویس مبلمان کلاسیک، عموما از چوب و رنگ طبیعی چوب ساخته می شود. رنگ چوب ها در تنالیته ی رنگی هماهنگ با چوب مبلمان ساخته می شوند و تضاد ندارند. میز جلو مبلی و میز عسلی مناسب مبلمان کلاسیک سلطنتی، معمولا در تنالیته ی طلایی انتخاب می شود. برای سرویس مبلمان مدرن نیز بیشتر از میز هایی ساده با رنگ سفید یا مشکی یا قهوه ایی استفاده می شود. در مجموع میزهای منبت کاری شده و طلایی یا میزهایی با طراحی های سنتی، مناسب سرویس مبلمان مدرن و راحتی نیستند.

میز جلو مبلی و میز عسلی برای مبلمان

دیدگاه شما

نوشته‌های تازه
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.