آشنایی با چند روش برای تزیین کردن فضای بالای مبل

یکی از فضاهایی که جهت تزئین شدن چندان به آن توجه نمی‌شود، فضای خالی بالای مبل است فضاهایی همچون دیوار خالی بالای مبل با اینکه پتانسیل زیادی برای دکور شدن دارند اما کمتر مورد توجه قرارمی‌گیرند. در این مقاله قصد داریم چند روش برای تزیین کردن فضای بالای مبل به شما عزیزان آموزش دهیم. 

چند روش برای تزیین کردن فضای بالای مبل به بهترین شکل

تزیین محیط اطراف مبل، در زیبایی محیط بسیار با اهمیت است. چند روش برای تزیین کردن فضای بالای مبل وجود دارد که در این مقاله قصد داریم به شرح آن ها بپردازیم.

اهمیت تزیین و دکور محیط و دیوارهای اطراف مبل از این جهت است که تاثیر بسیاری در زیبایی و چشم نواز کردن دکوراسیون منزل دارد. خالی ماندن دیوار و فضاهای های بالا و یا اطراف مبلمان جالب به نظر نمی رسد و بهتر است برای تزیین و دکور کردن این فضاهای خالی فکری کرد. شما می توانید پس از مطالعه ی مقاله ی چند روش برای تزیین کردن فضای بالای مبل، با توجه به سبک دکوراسیون منزل خود، یکی از روش ها را انتخاب نموده و تاثیر آن در زیبایی فضای منزل خود را مشاهده نمایید.

صنایع دستی، تابلوهای هنری و نورپردازی

اولین روش از چند روش برای تزیین کردن فضای بالای مبل، استفاده از صنایع و هنرهای دستی است. استفاده از تابلو فرش ها، آویزهای تزیینی دستی، تابلوهای خاتم کاری و میناکاری و یا حتی هنرهای دستی خودتان، می تواند چشم نواز و زینت بخش فضای بالای مبلمان باشد. با توجه به ارزش معنوی و حتی مادی صنایع دستی تزئینی، این تزئینات همواره در کشورمان طرفداران خاص خود را داشته و دارد. چنانچه دکوراسیون و مبلمان منزل تان نزدیک به کلاسیک است، از این روش غافل نشوید.

سبک دیگر در دکور کردن محیط و فضاهای اطراف مبلمان، تزیین فضا با استفاده از تابلوهای گالری است. شما می توانید دیوار خالی بالای مبلمان خود را با انواع تابلوهای هنری در سبک های مختلف زینت دهید. تابلوهای نقاشی مدرن و تابلوهای کلاژ انتخاب خوبی در این دسته هستند. 

استفاده از تابلوهای گالری و مدرن در تزیین کردن فضای بالای مبل

چنانچه سبک چیدمان و مدل مبلمان منزل شما مدرن است می توانید در انتخاب رنگ آمیزی قاب ها و تصاویر بی پروا عمل کنید و رنگ های مختلف و متضاد با مبلمان و فضا به کار ببرید چرا که در سبک چیدمان مدرن، گاهی تضاد رنگی زیباتر است.

روش خاص و متفاوت دیگری از چند روش برای تزیین کردن فضای بالای مبل، استفاده از نورپردازی در دکوراسیون است. امروزه آباژورها و چراغ های ایستاده و لامپ های زیبا و تزیینی با رنگ ها و اشکال مختلف و جذابی در بازار وجود دارد که می توانند به کمک شما آمده و فضای بالای مبلمان شما را تزیین کنند. این روش به روشن تر شدن فضای شما نیز کمک می کند و از سبک های پرطرفدار امروزی محسوب می شود.

المان های سبک وینتیج، آینه و لوازم خاص تزئینی

در سبک هنری وینتیج از المان های قدیمی و خاطره انگیز استفاده می شود. وینتیج از قاعده ی خاصی تبعیت نمی کند و محدود به استفاده از وسایلی که به سبک قدیمی ساخته شده اند می شود. وسایل تزئینی با طرح های گلدار و پرندگان و نیز کهنه کاری و پتینه کاری از نمودهای سبک وینتیج در تزیین فضای بالای مبلمان هستند. از دیگر ویژگی های این سبک معروف، استفاده از مواد طبیعی همچون چوب و پارچه و الیاف طبیعی در تزیین فضا است. توجه به این نکته مهم است که حتما لازم نیست تمام قسمت های منزل تان را به این سبک طراحی کنید. فضای اطراف و بالای مبل محل مناسبی برای استفاده از المان های سبک وینتیج است. 

آینه یک تکه در دیزاین فضای بالای مبلمان

همچنین یکی دیگر از چند روش برای تزیین کردن فضای بالای مبل، به کار بردن آینه های بزرگ در اطراف و دیوار پیرامون مبلمان است که روشی بسیار ایده آل برای خانه هایی با متراژ کوچک است. به کار بردن آینه باعث بزرگ تر به نظر رسیدن فضای اطراف می شود و این مزیتی است که استفاده از آینه در دیزاین منزل دارد. همچنین استفاده از آینه های یک تکه در طراحی فضای بالای مبل، پر طرفدار تر از آینه های چند تکه است.

لوازم خاص و جالب مثل انواع مجسمه های دکوری تابلوها و لوازم کلکسیونی زیبا، همگی می توانند در طراحی و دیزاین دیوار بالای مبلمان به کار بروند و جلوه ی زیباتری به اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی منزل شما ببخشند.

طبقات، قفسه ها و تابلوهای پازل مانند

کاربرد قفسه و طبقات تزئینی یا کتابخانه از دیر باز در طراحی محیط داخلی منازل ایرانی وجود داشته است. با نصب طبقه یا قفسه در فضای بالای مبل، می توانید لوازم دکوری کوچک، گلدان، شمعدان و انواع وسایل تزئینی مورد پسندتان را روی آن چیده و نمایی زیبا و خاص به وجود بیاورید. قفسه‌ ی بالای مبل می‌تواند مشکل کمبود فضا را نیز حل کند و مکانی ایده آل برای قرار دادن قاب عکس‌ ها، مجسمه ها، شمع ها و تزئینات چشم نواز باشد. مراقب باشید و طبقات را محکم و خوب نصب کنید تا روی سر افرادی که زیر آن می نشینند نیفتند.

نصب کتابخانه بر روی دیوار بالای مبل و چیدن کتاب های مختلف در آن نیز یکی دیگر از ایده هایی است که علاوه بر زیبایی، حسی نوستالژیک و آرامش بخش در فضا به وجود می آورد. این طراحی در منازلی که سقف آن ها بلند است کاربرد بیشتری دارد و می‌تواند به فضای خانه صمیمیت ببخشد و در عین حال انرژی محیط را نیز تغییر دهد. 

استفاده از تابلوهای پازل مانند و چند تکه برای تزئین محیط هایی با سبک مدرن بسیار پر کاربرد هستند. این تابلوها معمولا بزرگ اند و با تکه های زیاد، فضای زیادی از دیوار بالای مبلمان تان را پر خواهند کرد. همچنین شما خودتان می توانید عکس های مورد علاقه خود را پرینت گرفته و روی تخته های مربعی بچسبانید و به شکل تابلوهای پازل مانند، بر روی دیوار نصب کنید.

تابلوی سه تکه پازل مانند در طراحی فضای بالای مبل

در نهایت باید بدانید که شما محدود به همین چند روش برای تزیین کردن فضای بالای مبل نیستید بلکه با به کار گیری اندکی ایده و ذوق و سلیقه، خودتان نیز می توانید به روش های جذاب دیگری فضای بالای مبلمان خود را تزئین کنید. دیزاین درست فضای اطراف مبلمان، در تغییر انرژی و زیبایی محیط شما تاثیر بسیاری می گذارد. توجه داشته باشید که دقت به جزئیات یک فضا می‌تواند تاثیرات بزرگی بر روی زیبایی آن فضا ایجاد کند. بنابراین در زمان تزئین فضای بالای مبل به جزئیات، رنگ ها و اشکال، بیشتر توجه کنید.

راه های ارتباط با ما

فروشگاه ما:

قم بازار مبل کاسگری کوچه 15 نبش چهار راه اول

تماس تلفنی:

حسین حیدری

صنایع چوبی آنلاین
همچنین بخوانید:  نحوه ی شستشوی مبلمان در منزل؛ نکات و راه حل ها
دیدگاه شما

نوشته‌های تازه
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.